Dinosaur Létající balón Létající balón Letadýlko
Kluk

Náš pohádkový příběh začal s naší milovanou Emily. Vždycky jsem věděla, že budu mít tu nejlepší parťačku, která bude se mnou sdílet ty nejkrásnější momenty v životě. Společně tvoříme, píšeme, kreslíme, malujeme, tancujeme, hrajeme si, zpíváme a děláme kdejaké lumpárny. Emily je stejně kreativní dušička jako já. Přirovnávám ji k něžné a voňavé květince, která ale umí být i pěkné kvítko (to má po tátovi).

A kdo jsem já?

Pokud sedíte v parku a kreslíte si, popíjíte kafíčko v malé kavárně a píšete příběhy, hrajete divadlo v sále plném lidí, doma si zpíváte, konverzujete s manželem ve francouzštině u lahodné sklenky červeného vína, tak jste jako já. Jistě mi dáte za pravdu, že kreativita je radost, ale zároveň i řehole. Všechno vás totiž moc baví. Toto jsem já, bez obalu.

Mimo jiné jsem učitelka angličtiny a francouzštiny. Tvořím příběhy, které mají ponaučení a snažím se, aby děti zatoužily po četbě. Mám ráda didaktiku a moje příběhy vyzdvihují samé ctnostné skvosty, to znamená pozitivní lidské vlastnosti a hodnoty, které se, my rodiče, snažíme vštěpovat svým dětem. Dlouhou dobu jsem hrála v ochotnickém francouzském divadle a jednu divadelní hru jsem sama režírovala. Po Francii jsem cestovala s naší divadelní skupinou, kde jsme spolupracovali nejen s divadelníky z Francie, ale i s lidmi z různých koutů světa. Hráli jsme s nimi spoustu představení a řekla bych, že tyto zkušenosti mi otevřely cestu k vlastní tvorbě. Ve Francii jsem i pracovala a tam také vzniklo hodně mých pohádek.

Jak to vlastně celé začalo?

Doma si vyprávíme, hodně. Vyprávíme si pohádky a víte co? Milujeme to. Naše pohádky jsou nápadité, milé, zábavné, odvážné, hravé i šílené. Často odráží naši náladu. Jeden den jsme s Emily na měsíci a počítáme hvězdy, další den hledáme ztracený střevíček a jiný den nás zachraňuje krásný princ na bílém koni.

Představa, že potkám někoho stejně potrhlého, je vlastně nádherná. Myšlenka, že máme tak krásnou panenku, je ještě krásnější. Jsem to já, kdo tvoří něžný a milý hlas v Maminko, vyprávěj. Pokud hledáte odvážnější hlas, tak Tatínku, vyprávěj, bude pro vás to pravé ořechové. Příběhy pro naše blogy píšu já, ale manžel mi vždy přispívá svými originálními nápady a s velkým nadšením pohádky předčítá na Tatínku, vyprávěj.

Všechny příběhy tvoříme s tou největší péči a láskou, kterou máme k našemu vlastnímu děťátku. Píšete taky? Chcete přispět dalším dětem a jejich rodičům fantastickým příběhem? Našli jste chybku? Máte super tip, který nám chcete říct? Tak se ozvěte, budeme se těšit.

Budeme neskonale šťastní, když naskočíte na náš pohádkový koráb a vplujete do neznámého světa, kde je všechno možné.

Země princezen Stan Princezna